rhy.fi
Etusivu
Kalenteri
Hallinto
-yhteystiedot Suojattu
-pöytäkirjat Suojattu
-toimintakertomukset Suojattu
-toimintasuunnitelmat Suojattu
Metsästys Suojattu
-metsästys Suojattu
-lomakkeita Suojattu
-hirvenmetsästyssäänt
Maja Suojattu
-majan sähköt Suojattu
Kilpailutoiminta
alasivu Tulokset 2016
alasivu tulokset 2015
alasivu Tulokset 2014
alasivu Tulokset 2013
alasivu Tulokset 2017
Kenneltoiminta
Kuvagalleria Suojattu
Säännöt Suojattu
Linkit
Metsästysalue kartta Suojattu
Myydään/Ostetaan. Suojattu

 

Tulokset 2016

REM Mestaruuskisat 13.8.2016

 

Hirvi 3+3

1.Toni Anttila 51

2.Juha Luukkonen 48

3.Jouko Lääperi 44

4.Paavo Sihvonen 43

5.Väinö Paajanen 40

6.Terho Kemppinen 37

7.Antero Sarlomo 25

 

Luodikko

1.Juha Luukkonen 57

2.Toni Anttila 53

3.Paavo Sihvonen 47 (10)

4. Väinö Paajanen 47 (8)

5. Terho Kemppinen 43

6.Jouko Lääperi 39.

 

Haulikko

1.Paavo Sihvonen  16

2.Toni Anttila 12

3.Petteri Sihvonen 11

4.Väinö Paajanen 10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5-seuran pilkki Pitkäjärvellä 26.3.2016.

Henkilökohtaiset:

1. Pulkkinen Matti, REM, 4475g.

2. Lattu Mauri, REM, 3860g

3. Pesonen Hannu-Pekka, REM, 3115g

4. Luukkonen Juha, REM, 2990g

5. Kaljunen Raimo, REM, 2890g

6. Kemppinen Terho, REM, 2780g

7. Ahokas Erkki, TS, 2695g

8. Lattu Marko, REM, 2440g

9. Lonka Mikko, LMS, 2025g

10. Aho Jani, TS, 1930g

11. Mononen Mika, LMS, 1470g

     Poittinen Pekka, LMS, 1470g

     Kaljunen Simo, LMS, 1470g

14. Lempiäinen Reino, UJ, 1290g

15. Kaljunen Kauko, LMS, 1195g

16. Kärhä Heikki, LMS, 1140g

17. Vento Markku, TS, 1125g

18. Kaljunen Heikki, LMS, 1110g

19. Paajanen Väinö, UJ, 1070g

20. Kärhä Janne, LMS, 1035g

21. Sarlomo Antero, REM, 945g

22. Leiniäinen Jorma, REM, 845g

23. Lääperi Jouko, SALK, 735g

24. Manninen Kalle, REM, 715g

25. Rinkinen Kaino, TS, 665g

26. Lattu Hannu, REM, 635g

27. Haakana Kalevi, REM, 510g

28. Joronen Vesa, TS, 190g

29. Lankinen Jussi, 330g

30. Versmold Jutta, UJ, 245g

31. Rautio Aarre, TS, 190g

32. Rimpiläinen Esa, TS, 165g

     Sinkkonen Martti, TS, 165g

34. Kaljunen Matti, REM, 155g

 

Joukkue tulokset:

1. Rautjärven Erämiehet I, 14975g, (Kaljunen R, Pesonen H-P, Lattu M, Lattu H, Pulkkinen M)

2. Latvajärven MS I,      7195g, (Kärhä J, Kaljunen K, Lonka M, Mononen M, Poittinen P)

3. REM II,                     6215g, (Kaljunen M ,Lankinen J, Lattu M, Kemppinen T, Haakana K)

4. Torsan Sara I,            5885g, (Ahokas E ,Aho J, Joronen V, Rimpiläinen E, Rinkinen K)

5. REM III,                    5495g, (Leiniäinen J, Luukkonen J, Manninen K, Sarlomo A)

6. LMS II,                     3720g, (Kärhä H, Kaljunen H, Kaljunen S)

7. Untamon Jahti,           2605g, (Paajanen V, Lempiäinen R, Versmold J)

8. TS II,                       1480g, (Sinkkonen M, Rautio A, Vento M)

9. Salonkävijät,               735g, (Lääperi Jouko)

 

Kisoissa palkittiin henkilökohtaisessa sijat 1-5, joukkue kiertopokaali sekä kaikkien osallistujien kesken arvottiin yksi Fiskarsin kirves. Arpa suosi Mauri Lattua.

Rautjärven Erämiesten Pilkki Mestaruus pidettiin samassa kisassa. Myös sijat 1-5 palkittiin.

REM Kilpailujaos kiittää kaikkia osallistujia.

Tämä sivusto on osa rhy.fi -palvelua